Povinnost vést podvojné účetnictví má ze zákona obchodní společnost. Nejznámější typy obchodní společnosti jsou společnost s ručením omezeným s.r.o., akciová společnost a.s. nebo evropská společnost SE. Úkolem vedení účetnictví je zpracování informací o finančním hospodaření podniku. Tyto informace jsou určeny pro vedení společností jako podklady pro další rozhodování o obchodní společnosti nebo pro orgány veřejné správy, kterým se data předkládají v pravidelných intervalech v podobě různých přiznání a výkazů.

Účetní kancelář Plzeň

Naše společnost Vám nabízí kompletní vedení účetnictví, zpracování mezd a daňový servis. Zpracujeme Vaše účetní doklady. Odešleme za Vás přiznání k DPH, kontrolní hlášení a souhrnné hlášení. Zpracujeme roční uzávěrku a daňové přiznání k dani z příjmu.

Zpracování mezd

V rámci zpracování mezd - mzdové účetnictví - vypracujeme vyúčtování daní pro Vaše zaměstnance.

Vedení mezd je jedním z nejsložitějších součástí účetnictví. Na základě podkladů, které nám zašlete mailem, vypracuje mzdová účetní mzdy na příslušný měsíc. Připraví všechny dokumenty na okresní správu sociálního pojištění a na zdravotní pojišťovny. Mzdová účetní Vám připraví pro Vaše zaměstnance výplatní pásky, dobírky mezd a pro Vás příslušné příkazy k úhradě.

V neposlední řadě také silniční daň, přiznání k dani z nemovitostí atd.