Co je svěřenský fond? Jistota a doposud neskýtané možnosti a výhody.

Svěřenský fond je soubor majetku bez právní subjektivity, vyčleněný ke zvláštnímu účelu, držený a spravovaný jmenovanou osobou (správcem) ve prospěch obmyšleného.

Majetek vložený do fondu přestává být vlastnictvím toho, kdo svěřenský fond vytvoří, (zakladatele) a stává se majetkem anonymním a samostatným. Svěřenský fond lze tak využít velmi efektivně, mimo jiné jako nástroj k ochraně vlastního majetku.

Výhody sveřenského fondu?

  • Anonymita vlastnictví (i v případě s.r.o.).
  • Nedotknutelnost majetku fondu v případě exekuce na majetek zakladatele, správce či obmyšleného

Tedy:

Do svěřenského fondu je vložen zakladatelem nějaký majetek (např.firma nebo dům). Vložením tohoto majetku zakladatele dojde právně k oddělení osobního majetku zakladatele od majetku fondu a tím k jeho anonymizaci a nepostižitelnosti exekucí.

Zakladatel rovněž při založení fondu určí osobu správce a beneficienta (tím může být i sám zakladatel), tedy zakladatel sám určí, kdo a jak a kdy bude s majetkem disponovat a komu a za jakých podmínek nakonec po naplnění učelu fondu majetek připadne.

Jednoduše:

Založíte Svěřenský fond. Vložíte do něj nějaký majetek např. Vaši firmu  nebo Váš dům. Tímto krokem firmu-dům přestanete oficiálně vlastnit, ale přitom firmu-dům vlastně stále vlasníte. Tedy nevlastníte, firmu-dům vlastní fond.

Vy firmu-dům budete vlastnit možná v budoucnu. Tedy pokud budete v budoucnu firmu-dům chtít vlastnit. Zatím jen rozhodujete o fondu, tedy nerozhodujete. Rozhoduje správce, tedy možná Vy.

Majetek svěřenského fondu není ani ve vlastnictví správce, ani ve vlastnictví zakladatele, ani ve vlastnictví osoby, které má být ze svěřenského fondu plněno. Tato osoba bude majetek vlastnit až bude důvod, aby bylo plněno. Tedy pokud nastane důvod, aby bylo plněno.

Nepřehledné?

Tak přijďte nezávazně k nám do kanceláře na kávu a probereme to osobně a podrobně. Najdeme společně řešení i pro Vás tak, jako u jiných fondů, které jsme zakládali, nebo spravujeme.

Co nabízíme?

  • Založení fondu s vkladem Vašeho majetku.
  • Připravené řešení zahrnující fond + společnost
  • Správu fondů
  • Nominální servis (poskytování osob správců fondů)

Jsme profesionální administrátor svěřenských fondů. Neříkáme Vám, co máte dělat, ani jak je založit fond složité a drahé. Nabízíme Vám naše získané zkušenosti, možnost porovnání a konzultace. Přesvědčte se sami...

-----------------------------------------------------------------------------

Pro více informací volejte na tel.: 602 657 667

e-mailTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

-----------------------------------------------------------------------------