Mnoho lidí dosud historii a teorii podnikání nepovažuje za relevantní. Jejich argumenty jsou obvykle založeny na předpokladu, že historie nemá žádný význam pro současnost a že teorie je příliš abstraktní s žádnou praktickou hodnotou. Existují podnikatelé, kteří nikd ynic nečetli o podnikání, ale všichni vynikající podnikatelé přiznávají velký podíl znalostí teorie na svém úspěchu. Objektivně je třeba připustit, že teorie podnikání nezaručuje automatický úspěch bez nadání a příslušných vlastností podnikatele. Pomáhá však podnikateli najít nejlepší cestu k úspěchu, překonat bariéry a vyhnout se neúspěchu.

Volba právní formy podnikání

Než zahájíme podnikatelské aktivity, je nutné, abychom zvolili vhodný typ právní formy. Obchodní zákoník připouští podnikání fyzických a podnikání právnických osob. Fyzická osoba (FO) podniká jako OSVČ - osoba samostatně výdělečně činná, na základě živnostenského nebo jiného oprávnění k provozování podnikatelské činnosti. Tyto živnosti (předmět podnikání) se dělí na ohlašovací živnosti - řemeslné, vázané, volné a na koncesované živnosti. Fyzická osoba musí splňovat tyto požadavky: minimální věk 18 let, způsobilost k právním úkonům a bezúhonnost.

-----------------------------------------------------------------------------

Pro více informací volejte na tel.: 602 657 667

e-mailTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

-----------------------------------------------------------------------------

Právnická osoba (PO) má začátek podnikání administrativně náročnější a potřebuje do začátku podnikání složit základní kapitál. Všechny typy právnických osob musí být zapsány do obchodního rejstříku. PO - obchodní společnosti - se dělí takto:

Pro podnikání se musí všechny subjekty ať FO nebo PO zaregistrovat do živnostenského rejstříku.

Zavoláme Vám!

Chcete se nás na něco zeptat?

phone

Napište nám Váš telefon
Zavoláme Vám zpět

 

 

raif