Zápis změny sídla do obchodního rejstříku má pouze charakter deklaratorní, určení sídla právnické osoby je však jedním z nezbytných předpokladů jejího vzniku a existence, musí být proto uvedeno ve společenské smlouvě, případně zřizovací listině.

Společnost dokládá změnu sídla rozhodnitím příslušného orgánu společnosti o změně společenské smlouvy nebo zakladatelské listiny v části týkající se sídla - u s.r.o. a a.s. ve formě notářského zápisu. Dále souhlasem s umístěním sídla, který dala osoba, která je oprávněna disponovat prostory, v nichž je sídlo umístěno a dále listinami, z nichž je zřejmé, že osoba dávající souhlas s umístěním sídla tak mohla skutečně učinit, že je tedy oprávněna s prostory disponovat.

Bez ohledu na uvedené je třeba návrh na zápis změny sídla v obchodním rejstříku podávat co nejdříve poté, kdy ke změně sídla skutečně dojde. Není-li takový údaj změněn včas, může být podnikatel nemile překvapen tím, že mu byla doručena například soudní zásilka, aniž se o tom vůbec dozvěděl.

-----------------------------------------------------------------------------

Pro více informací volejte na tel.: 602 657 667

e-mailTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

-----------------------------------------------------------------------------