Akciová společnost a. s. – je čistě kapitálovou společností. Chování a. s. je nejvíce ze všech společností kontrolováno obchodním zákoníkem. Společnost zastupuje představenstvo. Představenstvo kontroluje dozorčí rada. Hodnota základního kapitálu (dříve základní jmění) akciové společnosti je 2.000.000,-- Kč. Základní kapitál  je rozdělen na akcie. Akcionář neručí za závazky společnosti.

Akcionář - osoba starší 18 let nebo právnická osoba (např. společnost) zapsaná v obchodním rejstříku. Pokud bude akcionářem osoba - cizinec, nemusí mít žádné povolení k pobytu v ČR.

Představenstvo - bezúhonná osoba starší 18ti let. Pokud je více osob v představenstvu, mohou ze svého středu volit předsedu a místopředsedu představentva.

Dozorčí rada - bezúhonná osoba starší 18ti let. Právnické osoby nemohou vykonávat členství v dozorčí radě jiné právnické osobě.

Akcie - rozdělené na akcie na jméno a akcie na majitele. Pokud vydala společnost akcie na jméno, jsou akcionáři zapsaní v obchodním rejstříku a společnost musí vést Seznam akcionářů. Pokud vydala společnost akcie na majitele, akcionáři v obchodním rejstříku nemusí být uvedení.

-----------------------------------------------------------------------------

Pro více informací volejte na tel.: 602 657 667

e-mailTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

-----------------------------------------------------------------------------

Základní kapitál - společnost má základní kapitál 2.000.000,-- Kč, který je rozdělený do příslušného počtu akcií.

Dalším modelem akciové společnosti je evropská akciová společnost SE.

Nejrychlejší způsobem jak pořídit akciovou společnost je ready-made a.s. tedy koupit a.s. již předzaloženou připravenou k podnikání.