Proč být plátce DPH

Být plátce DPH může mít pro vaši společnost řadu výhod. Zde je několik klíčových důvodů, proč je dobré být plátce DPH:

  1. Legalita - Pokud má vaše firma obrat za posledních 12 kalendářních měsíců nad 2 miliony Kč, musíte být podle zákona plátcem DPH. Být plátcem DPH znamená, že vaše firma splňuje zákonem stanovené požadavky a je legální.

  2. Zvýšení důvěryhodnosti - Firma, která je plátcem DPH, se zdá být důvěryhodnější než firma nebo společnost (s.r.o., a.s. SE atd.), která není. To může být důležité při vytváření vztahů s novými klienty a obchodními partnery.

  3. Možnost odpočtu DPH - Společnosti a podnikatelé, kteří jsou plátci DPH mají možnost si odpočíst DPH z nákupů, což znamená, že mohou ušetřit peníze. Toto odpočtení může být velmi výhodné pro firmy s vysokými náklady na materiál nebo služby.

  4. Vstup na trh EU - Pokud vaše firma plánuje vstoupit na trh EU, být plátcem DPH je nezbytným krokem. Vstup na trh EU může být pro mnoho firem velmi výhodný, a být plátcem DPH jim umožňuje legalizovat a usnadnit obchod s ostatními členskými státy EU.

Celkově lze tedy říci, že být plátcem DPH může mít pro vaši firmu řadu výhod. Od zvýšení důvěryhodnosti až po možnost odpočtu DPH a snížení administrativy, plátcem DPH se stáváte součástí legálního a transparentního trhu a zároveň můžete ušetřit peníze a zvýšit svou konkurenceschopnost.

Plátce DPH je povinen podávat přiznání k dani z přidané hodnoty a kontrolní hlášení příslušnému finančnímu úřadu. Plátce DPH může být buď měsíční nebo čtvrtletní.

 

-----------------------------------------------------------------------------

Pro více informací volejte na tel.: 602 657 667

e-mailTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

-----------------------------------------------------------------------------