Ready made společnosti připravené k prodeji jsou firmy na prodej. Typy společností, o které je největší zájem jsou akciová společnost, společnost s ručením omezeným a evropská společnost.

Evropská společnost a akciová společnost jsou obě typem společnosti, jejichž základní kapitál je rozdělen do akcií. Majitelem společnosti je tedy akcionář. Majitelem společnosti s ručením omezeným je společník. Společník bude jako majitel s.r.o. vždy zapsán ve výpise z obchodního rejstříku. Majitel akcií tam zapsán být nemusí.

Jsou dva druhy akcií, buď akcie na jméno nebo akcie na majitele. Držitelé akcií na majitele získávají výhodu anonymity. Majitelé akcií na jméno jsou uvedeni na výpise z obchodního rejstříku. Obchodní společnost je navíc povinna vést seznam akcionářů.

Prodej firem je pro zákazníka velmi jednoduchá záležitost. Na osobní schůzce si vyberete konkrétní společnost a předáte nám textové podklady. Absolvujete pouze jednu návštěvu u notáře a společnost je vaše. My zařídíme vše ostatní od návštěvy živnostenského úřadu až po obchodní soud.