Přesun sídla společnosti SE může mít různé důvody: přemístění do státu s většinou podnikatelských aktivit, přesun za výhodnějším daňovým režimem, příjemnějším právním prostředím atd. Změna sídla evropské společnosti SE ale přitom neznamená nepříjemný problém měnit smluvní a majetkové vztahy společnosti SE.

Toto bezproblémové přesunutí sídla společnosti SE nabývá také na významu, pokud uvažujete o založení zahraniční kapitálové společnosti v jiném státě EU. Právní a poradenské služby nutné k založení zahraniční kapitálové společnosti v jiných státech EU jsou většinou řádově dražší než v ČR.

Evropská společnost SE je nová právní forma kapitálové společnosti založená na právu Evropského společenství. A je tak jakousi univerzální nadnárodní právní formou kapitálové společnosti s možností zaregistrování či přesunutí sídla evropské společnosti do libovolného státu EU, kde na ní bude pohlíženo stejně jako na jakoukoliv domácí kapitálovou společnost dotyčného státu. A to bez jakýchkoliv byrokratických omezení.

Koupě nové ready-made evropské společnosti tak může být rychlejší a lacinější variantou založení zahraniční kapitálové společnosti v jiném státě.

Společnost A&B a.s. se specializuje na evropské společnosti SE a máme jako jedni z mála v ČR prokazatelné praktické zkušenosti s přesouváním sídla evropské společnosti do jiných států Evropské unie.