Zrušení zákona o omezení prodejní doby?

Podnikatelé a obchodní společnosti žádají vládu o zrušení zákona o omezení prodejní doby, který bude tento týden projednávat. Návrh na zrušení tohoto zákona podporuje několik významných podnikatelských organizací, včetně Hospodářské komory, Asociace nákupních center a Svazu obchodu a cestovního ruchu. Argumentují tím, že současný zákon škodí nejen zaměstnancům obchodů, kteří mají omezené možnosti přivýdělku, ale i malým obchodům, které přicházejí o zákazníky zbytečným omezením prodejní doby. Navíc se tvrdí, že obyvatelé Česka se ani po osmi letech od zavedení tohoto zákona stále nevyrovnali s nejasností ohledně toho, kdy jsou obchody otevřené a kdy ne.

Návrh na zrušení zákona omezení prodejní doby má dopad nejen na velké obchody, ale také na malé obchody v rámci nákupních center. Vede k propadům zákazníků v nákupních centrech, což škodí i malým obchodům.

Zákon také brání zaměstnancům, kteří by si přáli pracovat a získat příplatek během státních svátků.

Podnikatelé a obchodní společnosti poukazují na fakt, že v některých západních evropských zemích dochází k postupné deregulaci otevírací doby obchodů. Naopak Česká republika jde proti tomuto trendu a zbytečně komplikuje podnikání.

-----------------------------------------------------------------------------

Pro více informací volejte na tel.: 602 657 667

e-mailTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

-----------------------------------------------------------------------------