Bankovní převody v rámci sekund

Evropský parlament předběžně schválil nařízení již v listopadu s cílem zabezpečit bezpečnější a rychlejší převody pro drobné klienty, firmy a společnosti. Podle nového nařízení má být okamžitý převod proveden bez ohledu na den nebo hodinu, a peníze by měly dorazit na účet příjemce do deseti sekund. Plátce by měl také obdržet informaci o provedeném převodu do deseti sekund.

Členské státy Evropské unie, které nepoužívají euro, ale přesto provádějí běžné transakce v této měně, budou mít výjimku z desetisekundového omezení mimo pracovní dobu.

Pro prevenci podvodů bude povinností poskytovatelů platebních služeb bez dalších poplatků ověřovat totožnost příjemce. V případě nedodržení preventivních opatření a následné finanční škody může klient podle nových pravidel požadovat náhradu. Poskytovatelé budou nově také povinni prověřit, zda na jejich klienta nejsou uvaleny sankce nebo jiná omezení spojená s praním špinavých peněz a financováním terorismu.

Díky nařízení o okamžitých platbách se mohou zákazníci zbavit nepříjemného čekání dvou nebo tří pracovních dnů na své peníze. Pravidla vstoupí v platnost 20 dní po zveřejnění v Úředním věstníku EU. Členské státy budou mít 12 měsíců na to, aby se přizpůsobily.

-----------------------------------------------------------------------------

Pro více informací volejte na tel.: 602 657 667

e-mailTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

-----------------------------------------------------------------------------