Vítáme Vás u AaB společnosti pro poradenství

 

V první řadě je důležité mít jasno v tom, v jakém oboru chcete podnikat. Poté si jen ujasnit jakou právní formu pro své podnikání zvolíte, zda-li akciovou společnost, společnost s ručením omezeným nebo evropskou společnost.

Postup založení některé z výše uvedených obchodních společností (a.s., s.r.o., ES) – firem je složen zhruba z deseti kroků, které musí podnikatel absolvovat.

K založení firmy neodmyslitelně patří studium právních předpisů, příprava dokumentace, návštěva notáře, složení základního kapitálu či potřebných vkladů, ohlášení živnosti, podání návrhu na zapsání do obchodního rejstříku, zasjištění účtu v bance, registrace na finančním úřadě a pořízení výpisu z živnostenského rejstříku.

Takto zhruba vypadá nejjednodušší model pro založení společnosti, ale pokud chcete mít nějaké zaměstnance, čeká vás ještě maraton po zdravotní pojišťovně a České správě sociálního zabezpečení.

Proto existují tzv. ready-made společnosti, které jsou připravené k převodu na nového majitele. Nemají žádné závazky ani pohledávky a mají splacený základní kapitál.