Vítáme Vás u AaB společnosti pro poradenství

 

Chci podnikat jako sro

Pokud plánujete založit obchodní společnost s ručením omezeným (s.r.o.), existuje několik kroků, které musíte absolvovat. Zde je obecný postup, který vám může pomoci:

 1. Vyberte si obchodní jméno: Zvolte si unikátní obchodní jméno pro vaši společnost. Měli byste provést kontrolu, zda je jméno pro společnost volné.

 2. Sestavte společenskou smlouvu: Společenská smlouva je základní dokument, který stanovuje podmínky a pravidla provozu společnosti. Měla by obsahovat informace o společnících, obchodním jméně, sídle, podílech a dalších důležitých podmínkách.

 3. Notářský zápis: Společenská smlouva musí mít podobu notářského zápisu. Notář provede kontrolu správnosti dokumentu a zajišťuje jeho platnost.

 4. Vložení základního kapitálu: Pro založení s.r.o. je třeba vložit základní kapitál, který může být ve formě peněz, majetku atd. Minimální základní kapitál pro s.r.o. v ČR je 1 Kč.

 5. Zápis společnosti do obchodního rejstříku: Společnost musí být zapsána v obchodním rejstříku. Proces zahrnuje předložení potřebných dokumentů a zaplacení správních poplatků.

 6. Získání identifikačních čísel: Po založení společnosti musíte získat identifikační čísla, jako je IČO (identifikační číslo osoby), DIČ (daňové identifikační číslo) a další, která budou potřebná pro podnikání.

 7. Registrujte se u správy daně: Jako podnikatel musíte se registrovat u místně příslušné správy daně.

 8. Splňte další požadavky: Může být potřeba splnit další požadavky, jako je registrace u zdravotního pojištění zaměstnanců nebo získání povolení v případě některých obchodních činností.

Je důležité upozornit, že tento postup je pouze obecným návodem a konkrétní kroky mohou být ovlivněny vaší specifickou situací a povahou podnikání. Doporučuje se konzultovat s odborníkem, který vám poskytne konkrétní informace a pokyny v souladu se zákony platnými v České republice.

-----------------------------------------------------------------------------

Pro více informací volejte na tel.: 602 657 667

e-mailTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

-----------------------------------------------------------------------------

Další důležité aspekty, které byste měli zvážit při podnikání jako s.r.o., jsou:

 • Odpovědnost: s.r.o. je právnickou osobou s ručením omezeným, což znamená, že odpovědnost společníků je omezena na výši nesplaceného vkladu do společnosti.

 • Daňové povinnosti: Budete muset dodržovat daňové předpisy a plnit daně, včetně DPH (daň z přidané hodnoty) a případně dalších daní, které se vztahují na vaši konkrétní činnost.

 • Účetnictví: s.r.o. je povinna vést účetnictví a připravovat roční účetní závěrky.

 • Zaměstnávání zaměstnanců: Pokud plánujete zaměstnávat lidi, musíte se seznámit se zaměstnaneckými právy a povinnostmi, jako jsou sociální pojištění a zdravotní pojištění.

 • Další licence a povolení: V některých případech může být pro provozování určitých obchodních činností nebo odvětví vyžadováno získání specifických licencí nebo povolení.

 • -----------------------------------------------------------------------------

  Pro více informací volejte na tel.: 602 657 667

  e-mailTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

  -----------------------------------------------------------------------------