hn.ihned.cz

Ready-made společnosti jsou alternativou pro ty, kteří chtějí podnikat a neradi obíhají úřady, právníky a notáře. "Kdybych je měl zakládat sám, tápal bych, trvalo by to dva měsíce a měl bych s tím spoustu starostí.

Takhle jsem ve středu zavolal specialistům a druhý den jsem měl hotovou společnost," vysvětluje Martin Liberda, manažer čtyřech společností. "Razím heslo, že by člověk měl dělat to, čemu rozumí, a co neumí, má nechat profesionálům. Šetří tím čas," dodává, všechny své společnosti koupil jako ready-made, tedy jako na klíč.

 

Ready-made společnosti tvoří asi pět až deset procent celkového počtu v Česku založených společností. Jsou alternativou pro ty, kteří chtějí podnikat a neradi obíhají úřady, právníky a notáře.

Jak to funguje?

Ready-made jsou firmy zapsané do obchodního rejstříku pouze proto, aby byly prodány někomu dalšímu. Mají přidělené identifikační číslo, splacený základní kapitál, nepodnikají, nemají žádné závazky ani předmět činnosti. Jsou jimi buď společnosti s ručením omezeným nebo akciové společnosti.

Největší výhodou tohoto produktu je rychlost. Firma se dá prodat ze dne na den a nový jednatel může podnik okamžitě zastupovat. Cena závisí především na právní formě a stáří firmy. Hodnota společností každý rok vždy o několik tisíc narůstá. Děje se tak hlavně proto, že zprostředkovatelská společnost musí vyřídit všechnu agendu spojenou s uzavřením daňových přiznání. A to i přesto, že ready-made nijak nepodniká.

Za normálních okolností musíte při zakládání společnosti složit základní jmění. U společností s ručením omezeným je to dvě stě tisíc korun a u akciových společností dva miliony. Ready-made společnost už má toto základní jmění splacené zprostředkující firmou.

Co je nutné připravit

Kdo si chce rychle koupit společnost, měl by na to být dobře připraven. Už při první schůzce je důležité mít vymyšlený název, předmět podnikání, sídlo a osoby, které budou ve statutárních orgánech. Kupující si také musí vzít doklad totožnosti a výpis z trestního rejstříku.

Pokud nemá kupující vlastní adresu pro sídlo společnosti, může využít služeb zprostředkovatelské agentury.

Zdroj: hn.ihned.cz

-----------------------------------------------------------------------------

Pro více informací volejte na tel.: 602 657 667

e-mailTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

-----------------------------------------------------------------------------