Vítáme Vás u AaB společnosti pro poradenství

 

Nové benefity na zaměstnance v praxi

Firmy v Česku se stále častěji rozhodují šetřit na benefitech pro své zaměstnance, a to zejména kvůli nové legislativě, která stanovila limity pro poskytování zaměstnaneckých výhod. Až třetina firem snížila nebo omezila své benefity. Toto omezení se týká nejen výše finančních příspěvků, ale i rozmanitosti poskytovaných výhod.

Nová legislativa platná od ledna 2024 stanovila roční limit pro zaměstnanecké benefity, což vedlo k tomu, že nad tento limit již zaměstnavatelé nejsou osvobozeni od daní. Pouze pět procent firem nad tento limit stále poskytuje benefity. Kromě toho se 64 procent firem stěžuje na administrativní zátěž spojenou s poskytováním benefitů.

Zaměstnanci také reagují na tato omezení tím, že začínají šetřit na věcech, které jim dříve poskytovaly benefity. Nejčastěji šetří na zdraví a cestování, kde to dělá čtvrtina zaměstnanců. Další šetří na kultuře, na zážitcích a sportu. Podle průzkumu je další čtvrtina zaměstnanců rozhodnuta šetřit, ale zatím neví, na čem přesně. Tento trend naznačuje, že omezení pracovních benefitů má vliv nejen na firmy, ale i na samotné zaměstnance.

-----------------------------------------------------------------------------

Pro více informací volejte na tel.: 602 657 667

e-mailTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

-----------------------------------------------------------------------------