Vítáme Vás u AaB společnosti pro poradenství

aab banner1

 

Zvýšení příspěvku na podporu zaměstnávání zdravotně postižených

Vláda schválila návrh nařízení o zvýšení maximální částky příspěvku na podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením na chráněném trhu práce. Tento návrh zvýší maximální částku příspěvku o 1500 Kč. Dosavadní částka 14 200 Kč se od 1. dubna 2024 zvýší na 15 700 Kč.

Ministerstvo práce a sociálních věcí věří, že to bude mít pozitivní dopad nejen na zachování stávajících pracovních míst pro osoby se zdravotním postižením na chráněném trhu práce, ale také jako motivaci pro zaměstnavatele k vytváření nových pracovních příležitostí pro tyto osoby.

Podle nových pravidel mají nárok na příspěvek zaměstnavatelé, kteří zaměstnávají více než 50 % osob se zdravotním postižením z celkového počtu zaměstnanců. Příspěvky pak nahrazují 75 % nákladů na mzdy nebo platy osob se zdravotním postižením.

Kromě toho zaměstnavatelé dostávají paušální částku 1000 Kč měsíčně na každou osobu se zdravotním postižením. Pokud nevyčerpají příspěvek na mzdy, mohou uplatnit nárok na zvýšení příspěvku o další náklady spojené se zaměstnáváním osob se zdravotním postižením. To však nesmí přesáhnout rozdíl mezi nově zvýšenou maximální částkou 15 700 Kč a již poskytnutým příspěvkem na mzdy.

-----------------------------------------------------------------------------

Pro více informací volejte na tel.: 602 657 667

e-mailTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

-----------------------------------------------------------------------------