Vítáme Vás u AaB společnosti pro poradenství

 

Zakládání nových společností

Obchodní společnosti s.r.o., a.s., SE atd. se zakládají notářským zápisem. Tomuto kroku ale musí předcházet jakási přípravná fáze, kde si zakladatelé musí vybrat vhodné jméno pro společnost, vhodnou výši základního kapitálu, živnosti nebo činnosti, které bude společnost nabízet atd.

Samotný notářský zápis poté obsahuje zakladatelskou listinu společnosti nebo společenskou smlouvu společnosti, pokud má více společníků.

Obchodní společnosti a družstva vznikají zápisem do obchodního rejstříku a výmazem z tohoto rejstříku zanikají. Z uvedeného důvodu je do obchodního rejstříku zapisován den, k němuž je právnická osoba do rejstříku zapsána, tedy den jejího vzniku.

Zapisován je též den výmazu takové společnosti z obchodního rejstříku.Dnem zápisu do rejstříku se právnická osoba stává subjektem práva (získává právní subjektivitu), tj. má práva a povinnosti, tímtéž dnem získává zároveň způsobilost k právním úkonům (může např. vlastním jménem uzavírat smlouvy). Výmazem z rejstříku obojí ztrácí.

Založení společnosti je proces, který vyžuduje pečlivou přípravu a pochopení právních a administrativních požadavků. Pro urychlení startu podnikání můžete využít nabídky naší společnosti na založení společnosti na míru nebo pořízení společnosti již založené a předpřipravené k prodeji - tzv. ready made společnosti.

Nové společnosti s.r.o., a.s., a SE (evropské společnosti) na prodej zde

-----------------------------------------------------------------------------

Pro více informací volejte na tel.: 602 657 667

e-mailTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

-----------------------------------------------------------------------------