Vítáme Vás u AaB společnosti pro poradenství

 

Záruka elektromobilita 1. výzva

Stát přispívá podnikatelům na elektromobily, což zaznamenalo obrovský zájem. Podnikatelé se nadšeně připojují k možnosti získat státní dotaci až 300 tisíc korun na nákup elektromobilu a dalších 150 tisíc na nabíječku. Jejich zájem o dotovaná vozidla se několikanásobně zvýšil.

V rámci programu Záruka elektromobility mohou od března podnikatelé a firmy žádat o podporu ve výši 200 tisíc korun na osobní elektromobil300 tisíc na nákladní elektromobil do 4,25 tuny. Automobil nesmí přesáhnout hodnotu 1,5 milionu Kč bez DPH, což zahrnuje například modely Škoda Enyaq, Tesla Y nebo model 3.

Společnosti a živnostníci OSVČ dlouho čekali na takové zvýhodnění a nyní zvažují výhody a nevýhody plně elektrických vozidel, zejména s ohledem na časově omezenou státní podporu.

Stát vyčlenil téměř dvě miliardy na dotace, které lze žádat do září 2025. Z této částky je 1,6 miliardy určeno na pořízení elektromobilů a 300 milionů na nabíječky. I přes rostoucí zájem jde stále o relativně malý počet, ale podnikatelé mohou s dotací pořídit kolem osmi tisíc elektromobilů.

Dotace podporuje výrobu nových elektromobilů namísto prodeje již ojetých vozů s nižším nájezdem a možností odpočtu DPH. Podmínky pro žadatele o dotaci zahrnují nákup nového vozu do šesti měsíců od uvedení do provozu s maximálním nájezdem 6000 kilometrů.

Podnikatelé žádající o dotaci musí splnit několik podmínek, včetně financování vozu na úvěr po dobu minimálně 12 měsíců a jeho vlastnictví alespoň dva roky, a nesmí být v exekuci, likvidaci nebo dlužit mzdy.

-----------------------------------------------------------------------------

Pro více informací volejte na tel.: 602 657 667

e-mailTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

-----------------------------------------------------------------------------