Vítáme Vás u AaB společnosti pro poradenství

aab banner1

 

Kolik si může přivydělat osoba na Úřadu práce

V roce 2024 došlo k významným změnám v oblasti podpory nezaměstnanosti pro uchazeče o zaměstnání na Úřadu práce v České republice. Nová pravidla stanovují maximální výši podpory ve výši 0,58násobku průměrné mzdy, což v přepočtu znamená až 24 608 Kč měsíčně. Tato změna přináší vyšší finanční podporu pro nezaměstnané, zejména pro ty, kteří zažívají dočasnou nezaměstnanost a hledají nové pracovní příležitosti.

Podpora v nezaměstnanosti se v průběhu podpůrčí doby může snižovat v závislosti na příjmu uchazeče. Do 2 měsíců činí podpora 65 % z průměrného měsíčního čistého výdělku nebo vyměřovacího základu OSVČ, od 2 do 4 měsíců klesá na 50 % a po této době činí 45 %. Limit povoleného výdělku v nekolidujícím zaměstnání byl nově stanoven na 9 450 Kč měsíčně, což umožňuje nezaměstnaným osobám pracovat a zároveň si udržet nárok na podporu v nezaměstnanosti.

Další relevantní informací je, že odstupné již není důvodem pro odklad nároku na podporu v nezaměstnanosti. Tato změna umožňuje uchazečům, kteří obdrželi odstupné, ihned vykonávat nekolidující zaměstnání bez omezení nároku na podporu. Celkově lze konstatovat, že nová pravidla v roce 2024 přinášejí flexibilitu a vyšší finanční jistotu pro nezaměstnané, kteří se snaží znovu vstoupit na trh práce.

-----------------------------------------------------------------------------

Pro více informací volejte na tel.: 602 657 667

e-mailTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

-----------------------------------------------------------------------------