Vítáme Vás u AaB společnosti pro poradenství

 

Vyúčtování záloh pro OSVČ

Vyúčtování záloh na důchodové pojištění pro OSVČ – fyzické osoby podnikající - přichází s novinkou. Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) spustila online službu s názvem "Stav pohledávek na pojistném, penále a pokutách OSVČ". Podnikatelé nyní mohou najít veškeré informace o aktuálním stavu pohledávek, vyúčtování, přehledu příjmů a výdajů a dalších údajích na ePortálu ČSSZ.

Tato inovace znamená, že sociální správa již nebude zasílat tištěná roční vyúčtování záloh na pojistné na důchodové pojištění poštou. Tím si slibuje úsporu provozních nákladů. Podnikatelé se mohou přihlásit do služby pomocí Identity občana, bankovní identity nebo datové schránky.

Služba umožňuje také rovnou platbu prostřednictvím QR kódu, usnadňující a urychlující celkovou úhradu evidovaných splatných nebo dlužných částek. V případě využívání služeb účetního nebo daňového poradce mohou OSVČ pověřit tuto osobu elektronicky.

Služba bude brzy doplněna o další funkce a informace. Pro rok 2024 se také zvyšuje minimální záloha pro OSVČ na sociální pojištění při hlavní činnosti na 3852 Kč, což platí od lednové platby, podobně jako u zdravotního pojištění.

-----------------------------------------------------------------------------

Pro více informací volejte na tel.: 602 657 667

e-mailTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

-----------------------------------------------------------------------------