Vítáme Vás u AaB společnosti pro poradenství

 

Co je zakladatelská listina v s.r.o.

Zakladatelská listina je základním dokumentem nezbytným pro založení společnosti s ručením omezeným (s.r.o.). Tento dokument definuje klíčové aspekty a strukturu společnosti a je nezbytný pro její právní existenci. Zakladatelská listina se používá pouze ve společnosti sro, která má jen jednoho společníka. Společnosti sro s více společníky mají místo zakladatelské listiny společenskou smlouvu.

Obsah zakladatelské listiny

Název společnosti: Oficiální název společnosti, který musí být unikátní.

Sídlo společnosti: Adresa, kde bude společnost mít své oficiální sídlo. Sídlem získáváte příslušnost k finančnímu úřadu. Adresa společnosti může být také virtuální sídlo.

Předmět podnikání: Detailní popis činností, živností a koncesí, kterým se bude společnost věnovat.

Základní kapitál: Velikost základního kapitálu společnosti a rozdělení podílů mezi společníky. Minimální výše podílu na jednoho společníka je 1 Kč.

Společníci: Identifikace všech zakladatelů společnosti a podrobnosti o jejich podílech.

Statutární orgán: Jmenování jednatele společnosti.

Pro založení s.r.o. je zakladatelská listina právně vyžadována. Bez ní nelze společnost zaregistrovat v obchodním rejstříku. Zakladatelská listina musí mít formu notářského zápisu, což zajišťuje její právní platnost a autenticitu.

Zakladatelská listina je nezbytným krokem při založení s.r.o. Je důležité, aby tento dokument byl pečlivě a správně sestaven, neboť definuje základní strukturu a pravidla společnosti. Její přesnost a úplnost jsou klíčové pro úspěšné založení a následnou činnost společnosti.

-----------------------------------------------------------------------------

Pro více informací volejte na tel.: 602 657 667

e-mailTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

-----------------------------------------------------------------------------