Základní přehled dle oborů podnikání

DŮLEŽITÉ: Při všech současných aktivitách, jak už podnikatelských, tak i nepodnikatelských je třeba důsledně dodržovat především usnesení vlády ČR a mimořádná opatření Ministerstva zdravotnictví, kde se mimo jiné zakazuje volný pohyb osob na území celé ČR s výjimkou cest do zaměstnání a k výkonu podnikatelské nebo jiné obdobné činnosti. Dále je zde také uvedeno, že mohou být konány pouze nezbytné cesty a pochůzky k obstarání základních životních potřeb.

V kontextu výše uvedeného je proto nezbytné zvážit v zájmu ochrany veřejného zdraví, zda podnikatelská, respektive nepodnikatelská anebo jiná činnost/aktivita, kterou osoba vykonává, je za současných okolností, kdy je vyhlášen Nouzový stav ČR, zcela nezbytná.

Obchody s potravinami

Prodavačky/prodavači, kteří podepsali pracovní smlouvu po 15. 3. 2020, nemusí mít zdravotnický průkaz, vstupní lékařskou kontrolu. Postačí Čestné prohlášení – dočasně nahrazující zdravotní průkaz a způsobilost. Zároveň není potřeba u zaměstnanců provádět periodické lékařské prohlídky. U zahraničních pracovníků, bylo automaticky prodlouženo povolení k zaměstnání, víz k pobytu, a to na dobu 60 dní po skončení nouzového stavu.

-----------------------------------------------------------------------------

Pro více informací volejte na tel.: 602 657 667

e-mailTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

-----------------------------------------------------------------------------

Otevřeno smí mít:

maloobchodní prodej – v samoobslužných provozech musí bezplatně zákazníkům u vchodu do prodejny poskytnout jednorázové rukavice nebo jiný ochranný prostředek na ruce (např. mikrotenový sáček)
prodej nebaleného pečiva – za podmínek:

a) v místě odběru nedochází ke shlukování osob,

b) prodejní místo je vybaveno pomůckami osobní hygieny
zabalené zboží – nemusí dodržovat požadavky pro uvádění na trh (nemusí mít etikety)
cukrárna – pouze prodej cukrářských výrobků, nikoli jejich konzumace v cukrárně
prodej čokolády, kávy, čaje – pouze prodej
prodej přes internet a dalšími prostředky komunikace na dálku
kavárna, lahůdkářství – prodej prostřednictvím výdejního okénka pro potraviny
jídlo/káva do jednorázových obalů
zdravá výživa
potraviny kombinované s výdejem jídla – v tomto případě není okénko nutné, doporučujeme však omezit blízký kontakt osob na minimum
pekárna
sádka ryb – v provozovně vytvořit podmínky pro dodržování odstupu mezi osobami alespoň 2 metry a zajistit zvýšená hygienická opatření (zejména desinfekci)
Odpovědi na konkrétní dotazy ohledně obchodů s potravinami

Aktualizováno 27.3.2020

Zdroj:Businessinfo.cz

Zpět

raif