Vítáme Vás u AaB společnosti pro poradenství

aab banner1

 

Obecné odpovědi, pokud Vaše podnikání nespadá do explicitně vyjmenovaných výjimek:
Jakákoliv obchodní transakce, která je zajištěna prostřednictvím internetu a dalšími prostředky komunikace na dálku je možná.


Prostředky komunikace na dálku jsou jakékoli prostředky, které mohou být použity k uzavření smlouvy mezi dodavatelem a spotřebitelem bez jejich současné fyzické přítomnosti (telefon, email, fax, internetové komunikátory apod.).


Od 16. března se nově výjimky vztahují (se povoluje) na:
– prodej textilního materiálu a textilní galanterie,
– servis výpočetní a telekomunikační techniky, audio a video přijímačů, spotřební elektroniky, přístrojů a dalších výrobků pro domácnosti. 


Od 18. března 2020 platí usnesení č. 251 o doporučení provádět dezinfekci v některých veřejně přístupných prostorech. Všem provozovatelům maloobchodních prodejen se doporučuje dezinfikovat nákupní košíky a vozíky po každém použití a kliky nebo madla dveří alespoň jednou za hodinu, osob v obdobném poměru.

-----------------------------------------------------------------------------

Pro více informací volejte na tel.: 602 657 667

e-mailTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

-----------------------------------------------------------------------------


Od 24. března 2020 od 06:00 hod. se do dne 1. dubna 2020 do 06:00 hod. nařizuje, aby podnikatelé provozující maloobchodní prodejnu potravin se samoobslužným prodejem poskytovali bezplatně zákazníkům u každého vchodu do takové prodejny jednorázové rukavice nebo jiný ochranný prostředek na ruce (např. mikrotenový sáček).


Od 24. března 2020 od 06:00 hod. se do dne 1. dubna 2020 do 06:00 hod. nařizuje, že prodej nebaleného pečiva se povoluje pouze za splnění těchto podmínek: je zajištěno, že v místě odběru pečiva nedochází ke shlukování osob, prodejní místo je vybaveno pomůckami osobní hygieny.


Od 25. března 2020 od 00:00 hod. je zakázána přítomnost všem osobám v maloobchodních prodejnách potravin, hygienického zboží, kosmetiky a jiného drogistického zboží s prodejní plochou větší než 500 m2, v čase mezi 8:00 hod. a 10:00 hod., a to s výjimkou osob starších 65 let věku včetně zajištění nezbytného doprovodu, osob, které jsou držiteli průkazu ZTP/P, starší 50 let, včetně zajištění nezbytného doprovodu, zaměstnanců nebo osob v obdobném poměru zařízení poskytujících pečovatelskou službu a majitelů a zaměstnanců provozovatele prodejny nebo osob v obdobném poměru. Pro menší obchody je omezení zrušeno. Doporučení SOCR ČR „Pravidla chování s v obchodech“ (info o nákupu seniorů již neplatí)


Provádění služeb v domácnostech – doporučujeme všem poskytovatelům služeb u klienta např. servis, oprava důležitého zařízení, ověřit předem, zda klient či některá další osoba v domácnosti není v karanténě, tak aby nedocházelo k porušení karantény a z toho vyplývajících důsledků.


Dodávky elektrické energie, plynu, odečty, poplatky za roční rezervovanou kapacitu apod. řeší Energetický regulační úřad – uveřejnil výzvu ke shovívavosti vůči spotřebitelům

-----------------------------------------------------------------------------

Pro více informací volejte na tel.: 602 657 667

e-mailTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

-----------------------------------------------------------------------------


Náležitosti týkající se nabídky zdravotnických potřeb od firem směřovat na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  
Náležitosti tykající se přeshraničního pohybu osob, zboží směřovat na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
MPO zveřejnilo 19. března průběžně doplňovaný přehled firem, kde můžete koupit roušky nebo materiál na jejich výrobu.
MPO zveřejnilo 20. března průběžně doplňovaný přehled firem nově vyrábějících dezinfekční prostředky na ruce podle receptury doporučené WHO.


Podmínky dovozu osobních ochranných pomůcek na stránkách Celní správy ČR.


Nejčastější otázky týkající se „práv spotřebitelů v době koronaviru“ shrnuje web Česká obchodní inspekce.

Aktualizováno 27.3.2020

Zdroj:Businessinfo.cz

Zpět